Що всередині 5 найміцніших сейфів світу?

Чи знали ви, що Форт Нокс утримується 750 тоннами армованої сталі?

Що всередині найнадійніших сейфів світу?

Запитайте будь-кого, хто керує малим бізнесом, і вони скажуть вам про важливість першокласної системи безпеки.

На першому місці в цьому списку буде міцний офісний сейф.

Звичайно, деякі офісні сейфи міцніші за інші, а деякі настільки непробивні, що їх виготовлення коштує більше, ніж більшість компаній заробляють за все життя.

Ось системи безпеки, які середньостатистичний стартап ніколи не зможе собі дозволити, але (сподіваємось) ніколи не знадобиться:

Форт Нокс

Форт Нокс

Це кліше не просто так.

Чи безпечний він?

Він може мати стіни товщиною в чотири фути, утримувані разом 750 тоннами армованої сталі, але проникнути у Форт Нокс дуже просто.

Все, що вам потрібно зробити, це подолати чотири паркани, два з яких під напругою, і пробитися крізь команду озброєних охоронців.

Далі вам потрібно буде пробратися крізь лабіринт замкнених дверей, поки ви не дістанетеся до "татка": дверей сховища, що важать величезні 22 тонни.

Тут вам знадобиться комбінація до сховища, а для цього вам потрібно знайти всіх співробітників Форт Нокса, оскільки кожен знає лише невелику частину комбінації.

Ніхто не знає її повністю.

Потрапивши всередину, вам потрібно буде проникнути в кожне з менших сховищ, захованих усередині, а потім знайти спосіб вивезти свою здобич назад.

Проблема в тому, що до цього моменту 30 000 солдатів з військового табору Форт Нокс чекатимуть на вас ззовні.

Тож так, без сарказму, це досить безпечно.

Що всередині?

Форт Нокс старанно охороняє 5 000 тонн золотих злитків; цього достатньо, щоб виправдати лабіринтову мережу засобів безпеки.

Це не надмірність… це якраз те, що потрібно.

Звичайно, не всі всесвітньо відомі сейфи та сховища створені для зберігання золотих злитків.

Свальбардське глобальне сховище насіння

Свальбардське глобальне сховище насіння

Чи безпечний він?

Сховище Svalbard Global Seed Vault заглиблене на 390 футів у скелю на острові Шпіцберген, який знаходиться всього в 620 милях від Північного полюса, і відвідувачів туди не так багато.

На додаток до стандартних засобів безпеки, його захищають сотні миль океану та кілька білих ведмедів.

Важливо, що цей захищений об’єкт не лише намагається захистити вміст від зловмисників; він спроектований так, щоб витримати Армагеддон.

Шпіцберген заглиблений у скелі настільки глибоко, що може витримати ядерний голокост і будь-яку кількість землетрусів за шкалою Ріхтера.

Більше того, далекоглядні дизайнери поховали його на висоті 430 метрів над рівнем моря, так що він буде в безпеці навіть через десятиліття, незалежно від того, наскільки швидко підніматиметься рівень води.

Але що ж таке важливе, що може виправдати такі екстремальні заходи безпеки?

Відповідь – у назві.

Що всередині?

У Глобальному сховищі насіння на Шпіцбергені зберігається понад 500 000 видів рослин з усього світу.

Ідея полягає в тому, що ми зможемо повернути ці види рослин, якщо глобальна катастрофа їх повністю знищить.

Це може бути кінець світу, яким ми його знаємо, але ми всі почуватимемося добре (відносно кажучи), тому що зможемо перезавантажити нашу флору, щоб продовжити своє існування після катастрофи.

Звичайно, ви не отримаєте багато за це насіння в автосалоні, але воно, безперечно, цінне саме по собі.

Гора Шайєнн

Гора Шайєнн

Чи безпечний він?

25-тонні двері в Шайєнн-Маунтін можуть витримати вибух потужністю 30 мегатонн.

Якщо ви, як і я, не знаєте, що це означає, це означає, що ядерна бомба могла б вибухнути на цьому місці майже 1 500 разів, перш ніж вона залишила б вм’ятину.

За словами власників, вміст цього сховища настільки важливий, що його потрібно поховати на глибині 2 000 футів у скелі титульної гори.

Тож головне питання: що всередині?

Що всередині?

Люди. Шайєнн-Маунтін був найбезпечнішою офісною будівлею у світі, заглибленою так глибоко в скелю, що повітря доводилося закачувати ззовні лише для того, щоб працівники могли дихати.

Це повітря вважається найчистішим у світі, тому що воно обробляється системою, яка фільтрує хімічний, біологічний та ядерний вміст з повітря.

Розкажіть про переваги роботи.

Сховище було домом для Центру попередження про ракетний напад США та NORAD під час холодної війни, а зараз підтримується в "теплому режимі очікування", на випадок, якщо воно коли-небудь знадобиться знову.

Залізна гора

Залізна гора

Чи безпечний він?

Залізна гора розташована на глибині 200 футів під землею в старій вапняковій шахті, де знаходиться 1,7 мільйона квадратних футів надзахищених сховищ.

Якщо ви хочете потрапити всередину, вам доведеться переговорити з двома хвилями озброєних охоронців, перш ніж ви пройдете через вхідні двері.

Тих, кого допускають всередину, перевіряють настільки ретельно, що не залишають жодного брудного камінчика в їхньому минулому.

Що всередині?

Це підземне сховище містить настільки еклектичне зібрання безцінних речей, що ви не здивуєтесь, коли побачите там Ковчег Заповіту, захований всередині.

Звичайно, насправді ви не знайдете там Загублений Ковчег – він надійно замкнений в Ангарі 51.

Але ви знайдете уламки рейсу 93, оригінальну фотографію Ейнштейна, який здуває малину, і оригінал патенту на електричну лампочку, підписаний Томасом Едісоном.

Імена 95% власників сховища є конфіденційними, але ми знаємо, що ним користується уряд США, а також Смітсонівський інститут і Warner Brothers.

Серед інших цікавинок, розміщених у сховищі, – центр обробки даних під назвою "Кімната 48", який забезпечує резервне копіювання даних для деяких найбільших американських компаній.

Залізничний вокзал, Стокгольм

Вокзал, Стокгольм

Чи безпечний він?

Цей колишній ядерний бункер, заглиблений більш ніж на 100 футів під вулицями Стокгольма, належить шведському інтернет-провайдеру Bahnhof.

Сховище має півтораметрові сталеві двері, а його сервери живляться від резервних генераторів, які можуть працювати тижнями у разі відключення електроенергії.

Дані, що зберігаються у сховищі, настільки захищені, що американський уряд навіть не зміг потрапити всередину – як би він цього не хотів.

Що всередині?

Штаб-квартира Bahnof у Стокгольмі є домом для серверів нікого іншого, як Wikileaks.

Саме так: У Банхофі знаходяться комп’ютери, які Джуліан Ассанж та його друзі вщерть заповнили секретною інформацією, новинами та іншими медіа, які уряд США та інші великі організації не хотіли, щоб ви бачили.

Цікаво, що ці незламні сейфи широко відомі, і про них можна багато чого дізнатися в Інтернеті.

Звичайно, добре, коли у вас є ескадрилья озброєних охоронців, які доглядають за вашими цінностями.

Якщо ж ні, то варто тримати те, що у вас є, при собі.

Однією з найкращих форм безпеки є секретність.

Якщо грабіжники не знають, що у вас зберігається, вони не знають, з чого починати.

Який сейф, на вашу думку, є найбільш непроникним – і якби ви були власником такого сховища, що б ви зберігали в ньому?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *