20 цікавих фактів про індуїзм

Ніхто не знає, хто започаткував індуїзм. Немає єдиного засновника індуїзму, це спосіб життя.

20 фактів про хундуїзм

Світ величезний. Настільки великий, що в усьому світі налічується понад мільярд індусів.

Більшість з них зосереджені в Шрі-Ланці, Непалі та Індії.

Оскільки Індія здається цілим світом, існують деякі непорозуміння щодо цієї релігії.

Наприклад, індуїзм технічно не є релігією. І чи знаєте ви, що індуїсти не вірять у мільйони богів?

Маючи це на увазі, ось двадцять цікавих фактів про індуїзм.

Індуїзм – найдавніша релігія у світі. Найдавніші документи про індуїзм датуються 5500 роком до нашої ери.

Ніхто не знає – або не хоче знати – хто започаткував індуїзм. Немає єдиного засновника індуїзму; це спосіб життя. Релігія розвивалася протягом багатьох років і буде продовжувати розвиватися.

Час поділяється на чотири юги. Наприкінці четвертої юги всі люди загинуть під час апокаліпсису, і настане нова ера. Кожна юга триває тисячі років, а один цикл триває 4,32 мільярда років. Зараз ми живемо у другій половині останньої юги. Але не хвилюйтеся – апокаліпсис не настане ще 300 років.

Завдяки концепції юги індуїсти вірять у циклічну, а не лінійну концепцію часу. Це пояснює, чому реінкарнація є центральним елементом індуїзму.

Індуїзм є третьою за величиною релігією у світі. Понад 1 мільярд людей вважають себе індуїстами, і 85% всіх індуїстів живуть в Індії.

Санскрит – найдавніша мова у світі, "мати всіх мов". Кожна індуїстська книга написана на санскриті, і кажуть, що санскрит – це мова напівбогів.

До речі, про богів, індуїзм не є справжнім політеїзмом. Індуїсти вірять в одного бога, Брахму, який проявляється в тисячах інших богів. Кожен індуїст сам вирішує, якому богу поклонятися.

Індуїсти мають трьох головних богів на ім’я Тримурті. Брахма – творець всесвіту, Вішну – охоронець всесвіту, а Шива руйнує світ для того, щоб світ відтворився.

Основні поняття математики, такі як число нуль, десяткова система числення, нескінченність і число пі, були вперше використані індуїстами.

Число 108 є найбільш священним числом для індусів. Це відношення відстані Сонця від Землі до діаметра Сонця, а також відношення відстані Місяця від Землі до діаметра Місяця.

Більшість індусів – суворі вегетаріанці. Корови також вважаються священними тваринами. Знаючи, що індуїсти їх ніколи не з’їдять, корови бродять вулицями Індії.

Дякуйте своїм щасливим зіркам за індуїзм – вони винайшли поняття шлюбу.

Слово "індуїзм" нічого не означає, оскільки індуїзм не починався як релігія. Це вигадане слово, яке греки та араби використовували для опису тих, хто походить з річки "Шінду". Спосіб життя, якого дотримуються ці люди, називається індуїзм.

Кінцевою метою для індусів є досягнення спасіння.

Річки вважаються священними. Але жодній іншій річці не поклоняються так сильно, як Гангу. Гріхи кожної людини змиваються в річці, коли вона купається в Ганзі, яка також вважається богинею.

Ом вважається першим звуком свідомого розуму і звуком, який породив всесвіт.

Якщо ви підете до голкотерапевта, подякуйте індусам (і китайцям) за винахід акупунктури.

Шафран – офіційний колір індуїзму, а шафрановий прапор – офіційний прапор індусів.

Квітка лотоса – особлива квітка для індусів. Вона уособлює "доброзичливість, мир, процвітання і щастя".

Кумбх Мела – це паломництво індуїстів до місця злиття річок Ганг і Ямуна. Вони йдуть туди, щоб змити свої гріхи і отримати спасіння. У 2013 році 30 мільйонів людей відсвяткували Кумбх Мела, що зробило його найбільшим зібранням людей у світовій історії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *