20 цікавих фактів про Nintendo 64

Останньою грою на картриджі для Nintendo 64 стала "Tony Hawk Pro Skater", яка вийшла у 2002 році.

Класична консоль N64

Nintendo 64, або N64, як вона широко відома, була новаторською консоллю у багатьох відношеннях.

Справді революційною консоллю, на якій з’явилося багато перших і останніх новинок сучасного геймінгу.

Консоль, яка допомогла сформувати гру такою, якою вона є сьогодні.

Тож деякі речі, які ви дізнаєтесь про N64, здивують вас, наприклад, чи знали ви, що їм допомогли розробити графічний привід?

Або що для N64 також було розроблено розширення дисководу?

Всі ці та багато інших вражаючих фактів ви знайдете тут, тож насолоджуйтеся ними, ретро-читачі.

Nintendo 64 пережила кілька змін назв до свого випуску. Коли розробники почали працювати над нею, вони дали їй кодову назву "Project Reality". Пізніше її назвали "Nintendo Ultra 64", на честь кількох іграшок, створених у 1960-х роках, таких як "Ultra Hand", хоча цю назву скоротили до "Nintendo 64", оскільки компанія Konami володіла торговою маркою на назву "Ultra Games".

Коли вийшла N64, на неї був дуже великий попит. Кілька знаменитостей, зокрема Стівен Спілберг, Метью Перрі та деякі гравці Чикаго Буллз, намагалися зв’язатися з Nintendo, щоб отримати картку знаменитості та привілеї при її отриманні.

До 31 грудня 2009 року було продано 32,93 мільйона приставок N64. 5,54 мільйона з них було продано в Японії, 6,76 мільйона – в інших регіонах світу, а колосальні 20,63 мільйона – в Америці. Саме так, трохи менше двох третин N64, проданих за перший рік, було продано в Північній і Південній Америці!

Nintendo 64 була революційною консоллю, адже це була перша консоль з 64-бітним процесором.

Контролер N64 також був першим контролером, який використовував аналоговий джойстик. Так, 3D-графіка та аналоговий джойстик – у N64 дійсно було все це.

Однак, аналоговий джойстик був не єдиною гарною новиною. Багато міні-ігор у Mario Party вимагали від гравців використання аналогового джойстика, найчастіше долонею, що іноді призводило до появи пухирів на руках. Після успішного судового позову проти Nintendo, їх юридично зобов’язали видавати гравцям рукавички разом із грою як запобіжний захід безпеки.

Коли більшість людей думають про N64, вони бачать сіру консоль, яку Nintendo випустила спочатку. У міру того, як компанія Nintendo зростала з успіхом N64, вона випустила цілу низку різних кольорових версій N64 – зеленого, синього, помаранчевого, червоного, чорного та рожевого кольорів.

Окрім консолей різних кольорів, Nintendo також випустила кілька спеціальних версій N64, включаючи два синіх і одне помаранчеве видання Pikachu, а також версію Pokémon Battle Set, зелене видання Jungle Green, присвячене виходу Donkey Kong 64, і золоте видання, ексклюзивне для магазинів Toys R Us.

Говорячи про Donkey Kong 64, ця гра має унікальний титул серед усіх ігор для N64, оскільки вона має найдовший ігровий процес.

Коли Nintendo 64 вперше вийшла на ринок, користувачам по всьому світу було доступно лише 2 гри. Однак Японії пощастило отримати третю гру, Saikyo Habu Shogi, разом із Super Mario 64 та Pilot Wings 64.

Хоча на початку на N64 було лише 2-3 гри, з часом Nintendo випустила цілу бібліотеку ігор, довівши загальну кількість до майже 400 ігор!

Останньою грою для N64 стала Tony Hawk Pro Skater, яка вийшла у 2002 році.

Наприкінці Другої світової війни Південна Корея заборонила імпорт японської культури, що означало заборону на N64. Через це вона була випущена південнокорейською компанією Hyundai і перейменована на Comboy 64.

N64 була останньою великою консоллю, яка використовувала картриджі. Незважаючи на це, існувало доповнення для дисководу під назвою 64DD, показане на ігровому шоу Space World Today 1999 року в Японії, але за межами Японії воно так і не було випущене.

Як доповнення до 64DD, N64 також мала онлайн-сервіс, де гравці могли завантажувати демо-версії та змагатися онлайн. Він коштував 25 доларів на місяць, але, як і 64DD, так і не вийшов за межі Японії.

Засновник Netscape Марк Андрессен запропонував Nintendo ідею створення онлайн-сервісу для N64. Однак Nintendo відмовилася від цієї ідеї, оскільки хотіла мати повний контроль над N64.

В Японії Nintendo 64 фактично не продавалася! Багато хто вважає, що причиною цього було те, що на ній було набагато менше рольових ігор (RPG), ніж на PlayStation, а це один з найпопулярніших жанрів ігор в Японії.

Випуск N64 було відкладено до 1996 року, коли вже вийшли Sega Saturn та Sony PlayStation. Однак наближення релізу в поєднанні з низькою вартістю N64 означало, що багато людей чекали на N64, а не купували один з її конкурентів. N64 була офіційно випущена в США 29 вересня 1996 року.

На відміну від своїх попередників, NES та SNES, N64 майже не має статусу колекційної консолі. На момент випуску вона коштувала близько 200 доларів, а зараз ви можете придбати N64 (залежно від комплектації та видання) приблизно за 100 доларів.

Під час розробки N64 компанія Nintendo отримала певну допомогу в розробці апаратного забезпечення 3D-графіки та мікропроцесора, що використовувався в N64, від компаній Silicon Graphics та MIPS. Завдяки цій допомозі та великому успіху Nintendo 64 ми маємо революційну графіку, яку дарують нам сучасні консолі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *