Чи легко встановити дерев’яну підлогу самостійно?

Чи легко покласти дерев'яну підлогу самостійно?

Легкість або складність самостійного укладання дерев'яної підлоги буде визначатися, перш за все, рівнем вашої майстерності як майстра, що займається саморобкою – точністю вимірювань, акуратністю розкладки, навичками різання, а також знайомством з інструментами.

Що ж, є кілька способів відповісти на це питання, але точної відповіді немає.

Другим і, можливо, більш важливим моментом є тип дерев'яної підлоги, яку потрібно укласти, оскільки це визначатиме необхідні інструменти та спосіб укладання самої підлоги. Зачекайте, адже цими двома факторами список не закінчується. Іншими не менш важливими факторами, які слід врахувати, є тип чорнової підлоги, площа приміщення, його особливості – двері, оздоблення, яке, можливо, доведеться видалити, вентиляційні отвори та сходи, а також перехід на інші матеріали для підлоги.

Не втрачайте надії, укладання дерев'яної підлоги – це те, що ви можете зробити власноруч, однак, вам просто потрібно повчитися у професіоналів і дізнатися, як це роблять ентузіасти. Виконання цих простих і практичних кроків, наведених нижче, також допоможе вам виконати роботу з певним ступенем легкості.

Знайте свою дерев'яну підлогу

Майте на увазі, що дерев'яна підлога – це досить загальний термін, оскільки існує кілька типів дерев'яних підлогових покриттів. Кожен тип вимагає особливого догляду та уваги при укладанні. У той же час, ці різні підлогові покриття, які ви можете легко встановити самостійно, пропонують вам різноманітність.

Наприклад, деякі дерев'яні паркетні дошки тепер випускаються з різними варіантами технології "клік-замок", наприклад, з типовим шпунтовим з'єднанням. Крім того, деякі ламіновані підлогові покриття також мають клей і попередньо прикріплені підкладки, завдяки чому їх можна укладати без проблем з підготовкою основи. Ці підкладки також пропонують багато переваг – захист від вологи, зменшення шуму та стабільність дошки або планки, серед іншого.

Чудовий початок

Щоб ваш проект "зроби сам" був не лише легким, але й, що важливіше, стабільним, переконайтеся, що у вас є хороша основа. Під цим я маю на увазі чисту підлогу в хорошому стані – без будь-яких пошкоджень або ознак гниття.

Ні в якому разі не намагайтеся укладати дерев'яну підлогу на поверхню, яка не була очищена або вирівняна, оскільки це, безумовно, вплине на результат проекту.

Оскільки ми укладаємо дерев'яну підлогу, обов'язковою умовою є певна підготовка основи. Це особливо актуально, якщо ви укладаєте дерев'яну підлогу на бетонну основу. Дерев'яна основа є перевагою, оскільки на ній буде легше приклеїти або прибити дерево до дерева. З іншого боку, бетон потребує більш детальної обробки, наприклад, додавання пароізоляції та підкладки під ламінат або щось, що ми називаємо плаваючою підлогою. Однак лист фанери необхідний для масивної або штучної паркетної дошки або будь-якого іншого дерев'яного покриття, яке потрібно прибивати цвяхами.

Нарешті, при укладанні фанери на дерев'яну або бетонну основу, ми рекомендуємо прикрутити фанеру до поверхні основи для більшої надійності та стабільності.

Інструменти на буксирі

Обов'язково перегляньте відео, рекомендовані виробниками, ентузіастами та професіоналами. Хоча ці відео про укладання паркетної підлоги своїми руками можуть не дати вам усього, що вам потрібно знати, вони містять практичні поради та корисні підказки, які можуть допомогти вам при укладанні паркетної підлоги своїми руками.

Джерело: http://sweethomedesignideas.com/

Ця вправа також ознайомить вас з різними інструментами, які вам знадобляться для реалізації вашого власного проекту з укладання дерев'яної підлоги. Купіть, позичте або візьміть напрокат усі інструменти та матеріали, щоб зробити укладання легким і правильним. Крім того, переконайтеся, що ви знаєте, як правильно ними користуватися, щоб уникнути будь-яких неприємностей або даремно витраченого часу і матеріалів.

Перший ряд справа

Після того, як ви ретельно вибрали найкращий дерев'яний матеріал для укладання підлоги своїми руками, прочитали інструкції виробника, подивилися відео від професіоналів, зібрали всі необхідні інструменти і дозволили дерев'яній підлозі акліматизуватися в новому середовищі, ви готові до укладання вашої дерев'яної підлоги.

з: http://www.diynetwork.com/

Якщо ви встановлюєте дерев'яну підлогу в приміщенні, яке ще не використовувалося або не було заселене, то це дійсно чудово. В іншому випадку не забудьте прибрати з приміщення всі меблі та обладнання, які можуть спричинити затримку або перешкодити проекту. Також зніміть двері, плінтуси та оздоблення стін.

Незалежно від типу дерев'яної підлоги, яку ви плануєте укладати, завжди пам'ятайте, що починати потрібно з боку найдовшої стіни. Знайдіть найпряміші та найдовші дошки або планки у вашому штабелі і використовуйте їх. Укладайте перший ряд від одного кінця кімнати до іншого. Закріпіть за допомогою клею, якщо це ламінована підлога, або цвяхами, якщо це штучна або масивна паркетна дошка. Обов'язково укладайте язичок до стіни з рекомендованим припуском на розширення. Використовуйте розпірки, щоб вирівняти зазор, і обов'язково вбивайте цвяхи якомога далі від стіни, щоб плінтуси могли зручно закривати їх.

з: http://www.acousticguitarforum.com/

Наступні ряди прибивайте так само, надійно фіксуючи їх за допомогою шипів і пазів. Якщо ви маєте намір зберігати дерев'яну підлогу протягом тривалого часу, доцільно посилити замок клеєм. Також не забудьте викласти дошки таким чином, щоб вони розташовувалися в шаховому порядку – кінці в одному ряду повинні відрізнятися від наступного. Обріжте та підрівняйте кожен шматок дерев'яної підлоги за потреби.

Після того, як ви встановили останню дошку в останньому ряду, якщо ви використовуєте масивну дерев'яну підлогу, можливо, її потрібно буде обробити для захисту. Обов'язково перевірте, чи була ваша паркетна дошка попередньо оброблена.

Джерело: http://www.thisoldhouse.com/

Це не прогулянка в парку, але якщо у вас є почуття авантюризму, вміння слідувати інструкціям та чудове чуття, то укласти дерев'яну підлогу самостійно не так складно, як ви думали, що це буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *