Рибний ставок може стати розслаблюючим доповненням до вашого подвір’я

Рибний ставок на задньому дворі

У попередньому будинку моєї мами був дивовижний рибний ставок з водоспадом на одному кінці, а потім 20-футовий струмок, що впадає в маленький ставок на іншому кінці. Було надзвичайно розслаблююче сидіти на вулиці біля нього, читаючи книгу – звук водоспаду і струмка заспокоював більше, ніж я можу передати словами.

Незабаром я поїду до заміського будинку мого брата в Квінсленді, Австралія, щоб провести там деякий час на Різдво. Він думає про те, щоб додати рибний ставок до своєї маленької органічної ферми, і він надіслав мені кілька відео, щоб я подивився.

Я думав, що будівництво рибного ставка не буде надто складною процедурою, однак після перегляду кількох відео я швидко зрозумів, що це набагато складніше, ніж я міг собі уявити.

Ось лише кілька речей, які я дізнався з перегляду відео:

  • Водоспади не просто декоративні – у великих ставках вони аерують воду, щоб риби отримували достатньо кисню.
  • Рослини також не просто декоративні – водні рослини допомагають фільтрувати воду і постачають поживні речовини, а також забезпечують додатковий кисень, який, в свою чергу, допомагає пригнічувати водорості.
  • Щоб запобігти пошкодженню плівки, під неї потрібно постелити підкладку, яка буде захищати ставок від пошкоджень.
  • Не використовуйте занадто багато пісковика – він з часом руйнується і може забити ваші фільтри.
  • Переконайтеся, що в акваріумі передбачена печера-схованка, щоб ваші риби могли врятуватися від хижаків.
  • Хоча ви можете склеїти кілька вкладишів разом, набагато краще переконатися, що ви точно розрахували розмір потрібного вам вкладиша, тому що один вкладиш легше встановлюється і краще запобігає протіканню – я знайшов калькулятор розмірів вкладишів для ставків тут.
  • Якщо глибина вашого ставка менше 36 дюймів, то вам потрібна стійка до ультрафіолетового випромінювання плівка, щоб уникнути її руйнування під впливом сонячних променів, або вам потрібно покрити дно ставка гравієм чи бруківкою, що в будь-якому випадку може бути чудовим доповненням, оскільки вони забезпечують поверхню для росту корисних бактерій, які допомагають підтримувати здоров’я водойми.
  • Внутрішні насоси (ті, що знаходяться на дні ставка) дешевші і їх легше встановити, але зовнішні насоси зазвичай служать довше і їх легше обслуговувати.
  • Якщо у вас є водоспад, вам також знадобиться односторонній клапан на виході зовнішнього насоса, щоб ви могли проводити технічне обслуговування насоса, не допускаючи зворотного потоку води з водоспаду.
  • Щоб підтримувати ставок у найкращому стані, вам потрібно циклічно змінювати воду приблизно раз на годину – тому, якщо у вас ставок на 1000 галонів, вам потрібен насос, який може впоратися з 1000 GPH (галонів на годину).

Я переглянув багато відео про будівництво ставків, і одне з моїх улюблених, яке я наполегливо рекомендую вам переглянути, – це чудовий і неймовірно детальний 23-серійний відеоролик від The Pond Digger:

Якщо ви будуєте рибний ставок вперше, то, можливо, краще почати з повного комплекту. Просто пошукайте магазини рибних ставків у вашому районі – вони зможуть порадити вам найкращий комплект для початку, виходячи з ваших навичок і того, чого ви прагнете досягти – більшість магазинів пропонують послуги з монтажу або можуть порекомендувати хорошого місцевого будівельника ставків, якщо вам потрібна допомога.

Перед тим, як почати копати яму для вашого ставка, переконайтеся, що ви провели ретельне дослідження і ретельно все спланували – на той час, коли ви встановите підкладку, каміння і водопровід на місці, вже буде занадто пізно усвідомити, що вам потрібно внести серйозні зміни.

До речі, цього разу я обов’язково привезу фотографії з ділянки мого брата і поділюся ними тут. До мого від’їзду рибний ставок на терасі не буде закінчений, але я привезу фотографії прогресу, якого ми досягли, і сараю, який ми побудували під час мого останнього візиту туди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *