Огляд різних типів теплоізоляції будинку

Огляд різних типів теплоізоляції будинку

Ви повинні були б жити під скелею протягом останніх кількох років, щоб не знати, що хороша ізоляція будинку може заощадити на рахунках за електроенергію, але які різні типи ізоляції найкраще підходять для вашої оселі?

Основні моменти, які потрібно враховувати при прийнятті рішення про те, який тип ізоляції використовувати, є наступними:

  • Ефективність ізоляції – зазвичай виражається як коефіцієнт опору теплопередачі.
  • Простота монтажу – чи зможете ви зробити це самостійно, чи вам знадобиться професіонал?
  • Вартість

Ковдри та ковдри

Вони ідеально підходять, коли у вас є легкий доступ до порожнин стін або стель, в які їх потрібно встановити – зазвичай це відбувається під час будівництва або реконструкції.

Різниця між ватою та ковдрами полягає в тому, що ковдри поставляються в безперервному рулоні, а не окремими шматками, як вата,

Скловолокно

Скловолокнисті вати та ковдри, ймовірно, є найпоширенішою формою ізоляції в розвинених країнах світу через їх низьку вартість і простоту монтажу – хоча вони можуть викликати свербіж під час встановлення.

Скловолокно є водостійким, тому воно не спричиняє проблем з цвіллю.

Ви можете використовувати їх у стінах і стелях, а також практично скрізь, де потрібно ізолювати. Вони вогнестійкі, проте можуть спричинити пожежу, якщо встановлені поверх галогенних світильників або обігрівачів/витяжних вентиляторів у стелі, а також можуть спричинити пожежу в результаті пошкодження проводки під час монтажу – це вагома причина, щоб найняти професіонала для виконання стельових робіт.

Типове значення R для більшості брендів становить від 3,0 до 3,5 на дюйм, а ціни починаються від $0,55 за квадратний фут.

Кам'яна вата

Виготовляється зі скручених волокон нагрітої гірської породи або мінералів і не подразнює шкіру, що є великим плюсом при монтажі.

Монтаж досить схожий на монтаж скловолоконних ват і ковдр, за винятком того, що вони повинні бути сухими, інакше може з'явитися пліснява. Вони трохи більш вогнестійкі, ніж скловолокно, оскільки здатні витримувати температуру на 60% вище.

Типове значення R для більшості брендів становить від 4,0 до 5,0 на дюйм, а ціни починаються від $0,75 за квадратний фут.

Ізоляція з сипучим наповнювачем

Вони ідеально підходять, коли у вас немає легкого доступу до порожнин у стіні або стелі, в які їх потрібно встановити – це часто трапляється, коли вам потрібно ізолювати щось на кшталт подвійної цегляної стіни з порожнинами або в тих частинах стелі, куди важко дістатися. Зверніть увагу, що цей варіант не підходить для суцільних стін.

Коефіцієнт опору теплопередачі зазвичай відрізняється для стель і стін – на сайті Great Day Improvements є хороша діаграма, яка показує різницю.

Целюлоза

Виготовляється з переробленого паперу (переважно газетного) з додаванням невеликої кількості мінералів, таких як борат або сульфат амонію, для вогнестійкості та захисту від комах,

При правильному монтажі має коефіцієнт теплопередачі, який вищий, ніж у перерахованих вище ват, і, як правило, є найдешевшим варіантом …

ROCKWOOL та скловолокно

Обидва ці ізолятори доступні в сипучій формі. Вони, як правило, мають вищий коефіцієнт теплопровідності, ніж їхні аналоги з вати в порожнинах стін, але трохи нижчий коефіцієнт теплопровідності при продуванні стелі та горища.

Існують й інші ізолятори, виготовлені з таких матеріалів, як шерсть, бавовна, різні види пластику тощо, але вони менш поширені. Якщо вам цікаво дізнатися про інші матеріали, на сайті Energy.gov є довгий список.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *