Технологія, що стоїть за розумними будинками

Пояснення основ розумного будинку

Будинки, в яких електронними, опалювальними, освітлювальними та всіма іншими пристроями можна керувати за допомогою ПК або смартфона, відомі як "розумні" будинки.

З величезним розвитком технологій і величезним зростанням використання Інтернету на глобальному рівні, тактовне поєднання обох цих факторів призвело до зростання кількості людей з технологією "розумного будинку". Контроль над житлом на кінчиках ваших пальців може мати великий вплив. Окрім можливості краще контролювати прилади та пристрої, підвищена безпека, доступність, енергозбереження та економічна ефективність – ось деякі переваги, якими користуються власники розумних будинків.

Розумні гаджети в розумних будинках

Сьогодні існує безліч варіантів, які можуть допомогти зробити ваш будинок безпечнішим і зручнішим місцем для життя. Більшість розумних пристроїв містять вбудовані датчики, які допомагають забезпечити безперебійну роботу всіх гаджетів за допомогою віддаленого моніторингу. Ось кілька прикладів розумних гаджетів.

Розумні термостати

Розумні світильники

Розумна камера безпеки

Технології, що стоять за розумними будинками

Швидкий і побіжний погляд на свій смартфон дозволяє відкинути всі сумніви на кшталт: "Чи вимкнула я кавоварку?", "Чи вимкнула телевізор?" і т.д. Завдяки величезному прогресу в технології Інтернету речей, ви можете підключити прилади та пристрої у вашому домі, щоб забезпечити зв'язок між гаджетами та визначити їхній зв'язок з вами. Від бездротових систем, які програмуються через Інтернет, до модулів, що підключаються, – технологія, що лежить в основі розумних будинків, більш вражаюча, ніж багато хто уявляє.

Розпізнавання голосу та керування

Найкраще в гаджетах з голосовим керуванням – це те, що вам не потрібно турбуватися про вивчення нової системи дистанційного керування з нуля. Все, що вам потрібно зробити, це дати команду своєму смартфону, і необхідна дія буде виконана за вас. Технологія розпізнавання голосу та управління може творити чудеса, якщо її правильно використовувати. Давайте розглянемо деякі класичні приклади, які довели свою ефективність у подоланні розриву між людьми та машинами.

Apple Siri

Google Assistant

Amazon Alexa

Розумні хаби

Это программно-управляемые аппаратные средства, которые позволяют объединить все устройства домашней автоматизации в сеть и обеспечить эффективную связь между ними. Они объединяют данные от нескольких устройств и распределяют их в различных направлениях. Передачу данных определяет коммутатор, встроенный в концентратор. К числу популярных интеллектуальных концентраторов относятся:

Amazon Echo

Apple HomeKit

Google Home

IoT – Интернет вещей

Совокупность объектов, соединенных между собой цифровой сетью и способных идентифицироваться через эти сети. Такие взаимосвязанные гаджеты составляют основу домашней автоматизации. X10, ZigBee, Insteon и Z-Wave – вот некоторые из технологий, используемых для осуществления связи между устройствами "умного дома". Эти технологии известны как протоколы. Приведем несколько примеров, демонстрирующих, что концепция "умного дома" полностью базируется на взаимосвязанных устройствах.

Ви можете контролювати температуру в будинку, керуючи термостатом з будь-якого місця. Ви можете запрограмувати колір та яскравість світла у вашому домі, якщо у вас є розумні світлодіодні лампи. Датчики руху допоможуть визначити будь-який небажаний рух і попередять вас про рух в інших частинах будинку. Навіть якщо на вулиці непроглядна темрява, камери можуть записувати відео і повідомляти вам, хто там перебуває.

Незважаючи на те, що для домашньої автоматизації існує безліч додатків для смартфонів, краще використовувати один, щоб уникнути плутанини. Більшість пристроїв розумного будинку мають власні додатки, розроблені для керування ними. За наявності інтернет-з'єднання ви можете легко керувати всіма пристроями.

Завдяки тактовному поєднанню методів штучного інтелекту та машинного навчання, програми для домашньої автоматизації можуть легко адаптуватися до відповідних умов. Плати для створення прототипів, такі як Raspberry Pi, можна використовувати для створення розумних будинків з нуля, якщо ви дійсно хочете самостійно розібратися в технічній стороні справи. Так само можна придбати набір для розумного будинку, щоб розпочати проект домашньої автоматизації без необхідності знати що-небудь про програмування.

Датчики

Одним із стовпів, які створюють міцний фундамент для розумних будинків, є сенсорна технологія. Ось деякі з найпоширеніших датчиків, які допомагають у створенні розумного будинку.

Датчики пожежі або диму

Датчики руху

Датчики температури

Висновок

Основне очікування власників розумних будинків полягає в тому, що більшість їхніх завдань можна виконати, не виходячи із зони комфорту. Концепція домашньої автоматизації має безмежні можливості. За допомогою датчиків, детекторів, автоматичного відкривання дверей, розумного телевізора, розумного термостата і посилених заходів безпеки ви можете значно покращити домашнє життя. Незважаючи на те, що концепція розумного будинку та Інтернету речей ще не повністю увійшла в мейнстрім, ця технологія перебуває на підйомі і зазнає значного розвитку. Пройде не так багато часу, перш ніж більшість будинків, які ми бачимо, будуть повністю автоматизовані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *