Велика дискусія – тераса проти внутрішнього дворика

Палуба проти внутрішнього дворика

Ландшафтний дизайн може стати чудовою інвестицією для підвищення вартості будинку, а також його естетичного вигляду. Додавання відкритої житлової зони, наприклад, тераси або внутрішнього дворика, може створити нову атмосферу, де ви зможете розслабитися і насолодитися гарною погодою за межами вашого будинку. Залежно від бюджету та бажаної функції вашого відкритого житлового простору, є кілька варіантів при розгляді цього типу проекту прибудови до будинку.

Тераси, вищі витрати на обслуговування

Палуби – це оздоблення під натуральну деревину, яке в першу чергу додає естетичної цінності вашій оселі. Тераси можуть бути недорогим доповненням до весняного або літнього проекту "зроби сам", але вони є трудомісткими. Зазвичай дешевші у будівництві, ніж патіо (особливо, якщо ви робите їх власноруч), тераси можна спорудити відносно легко, за умови, що ви маєте механічні здібності і розумієте основи геометрії. Однак, якщо ви думаєте про будівництво, врахуйте, що тераси потребують щорічного обслуговування і постійного догляду. Вони більш чутливі до погодних умов, оскільки деревина схильна до гниття, розколювання та деформації. Залежно від якості та типу матеріалу, з якого виготовлена колода, а також регулярності догляду за нею, вона може потребувати заміни кожні 5-15 років.

У деяких випадках додавання тераси може бути єдиним варіантом, особливо якщо вхід до вашого нового житлового простору на відкритому повітрі знаходиться на другому поверсі або вище, ніж можуть впоратися кілька сходів. Палуби можуть бути побудовані для дверних прорізів дуже високо над землею.

Тераса в сучасному будинку

Патіо, довговічніші

Патіо можна оформити по-різному, щоб задовольнити ваш особистий смак, і частіше за все його будують професіонали. Обираючи матеріали для внутрішнього дворика, ви можете вибрати залитий бетон, бетонну бруківку, камінь, гравій, облицювальну плитку та бруківку. Якщо ви обираєте наливний бетон, вам обов'язково потрібно звернутися за допомогою до професіонала, якщо тільки ви не маєте великого досвіду в заливці бетону. Однією з переваг наливного бетону є те, що барвник можна додавати безпосередньо в саму бетонну суміш, що дозволяє отримати різноманітне забарвлення. Якщо ви вирішите використовувати бруківку, цеглу або каміння, ви можете нанести на кожен камінь декоративне тиснення зверху.

Обслуговування патіо мінімальне, оскільки використовувані матеріали більш стійкі до погодних умов і потребують лише герметизації раз на кілька років. Через низькі витрати на обслуговування патіо з часом стають більш рентабельними. Однак існує обмеження для патіо: вони можуть бути додані лише до дверних прорізів на рівні землі або дверних прорізів, розташованих в межах декількох кроків від землі.

Якщо ви додаєте барвник до бетону, переконайтеся, що він доданий до всієї бетонної суміші, а не тільки до верхнього шару. Якщо бетон потріскається або потріскається, нова ділянка не буде пофарбована і буде стирчати, як хворий палець.

Сучасне елегантне патіо

За межами тераси або внутрішнього дворика

Приймаючи рішення про озеленення прилеглої території, ваш вибір рослинності залежить від того, чи обираєте ви терасу або внутрішній дворик, а також від дизайну цієї зони відпочинку на свіжому повітрі. Додавання рослин, квітів та інших чагарників до зовнішнього вигляду вашого внутрішнього дворика може підняти естетику на новий рівень, вдихнувши життя в просту конструкцію. Найчастіше для патіо встановлюють підвісні кошики або освітлення, щоб зберегти відчуття відкритого простору. Палуби можна обсадити рослинами або чагарниками, але це може позбавити їх відчуття відкритого простору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *