Сучасні стельові світильники проти ретро

Сучасні та ретро стельові світильники

Це стало приводом для дискусії між мною та моїм братом про те, в чому насправді полягає різниця між сучасним і ретро, адже існує багато "сучасних" стилів, які є відродженням попередніх епох, і навіть сучасні дизайни, які запозичені з давніх часів.

Візьміть, наприклад, цей стельовий світильник на фото зліва. Він виглядає як стара газова лампа, але насправді це сучасний стельовий світильник у сільському стилі, виготовлений з міді, але з сучасною люмінесцентною лампою всередині.

Ретро стельові світильники

ретро стельовий світильник 70-х

Ретро-світильник 70-х років – люб'язно надано Home Lillys

Нам було напрочуд легко вирішити, чим не є "ретро" – ми дійшли консенсусу, що все, що виглядає сільським або антикварним, не може вважатися ретро. Ми пішли ще далі – будь-який стиль, який запозичує з відомих епох, таких як едвардіанська, вікторіанська і навіть ар-деко, не відповідає критеріям ретро.

Потім ми натрапили на те, що ми вважаємо магічною формулою – щоб бути ретро, стиль повинен походити з минулого, але не з епохи, яка має добре відому назву. Так, наприклад, стилі середини століття (1940-1950-х років) не підходять, але стилі, засновані на тому, що було поширеним, скажімо, в 1970-х роках, підходять, тому що для цього періоду не існує назви – "Чому ж тоді шоу 70-х не мало б іншої назви?", – міркували ми.

Це також визначення, розраховане на майбутнє – через 100 років, коли придумають назву для нашої епохи, сьогоднішні стилі матимуть назву, але не вважатимуться ретро, але через 40 років сьогоднішні стилі, ймовірно, будуть ретро.

Сучасні стельові світильники

сучасний стельовий світильник

Сучасне світло – люб'язно надано Scotlight Direct

Тут дискусія дещо загострилася – проблема в тому, що на будь-який сучасний стиль завжди має впливати те, що було до нього – немає жодного дизайнера освітлення, який би не бачив світло раніше, а отже, на певному рівні повинен бути під впливом того, що він вже бачив.

Ми спробували з'ясувати, що не є сучасним – просто сказати, що все, створене деякий час тому, не є сучасним, очевидно, але це не проливає світло на суть справи. Сказати, що це спроектовано сучасним дизайнером, теж не дуже допомагає – мало хто з меломанів вважатиме сучасну музику сучасною, оскільки сучасні композитори використовують інструментарій класичної музики.

Музична аналогія все ж здається корисною – якщо ваша бабуся навряд чи танцюватиме під неї (не ввімкнула б світло у себе вдома), ваші друзі завантажують її з iTunes (вони шукають схожі стилі освітлення в каталозі Ikea), і ви не можете помітити жодних очевидних впливів більш ніж десятирічної давнини, то, ймовірно, це сучасна музика.

А що обрала пара з телешоу? Я не знаю – ми наробили стільки шуму, сперечаючись про сучасні та ретро стилі освітлення, що моя невістка вигнала нас з вітальні, так що ми не додивилися до кінця шоу :).

Оновлення: Я знайшов гарний посібник зі стилів освітлення, який охоплює традиційні та сучасні світильники на We Got Lights.

">

Одна думка на тему “Сучасні стельові світильники проти ретро

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *