5 екологічних варіантів огорожі для вашого будинку

Екологічні варіанти огорожі

Коли справа доходить до пошуку правильного паркану для вашого будинку, ви хочете, щоб він відповідав стилю вашої оселі, забезпечував приватність і був привабливим ззовні.

На додаток до цих критеріїв, багато домовласників також хочуть, щоб їхні паркани були екологічно чистими. Важливо враховувати матеріали, з яких виготовлений паркан, хімічні речовини, які можуть потрапляти в ґрунт, а також те, наскільки екологічно складним є догляд за парканом.

Існує низка парканів, виготовлених з відновлюваних ресурсів, які не потребують особливого догляду. Традиційні паркани з дерева, каменю та металу все ще залишаються популярними варіантами, але часто потребують частого догляду та нанесення герметика, який потрапляє у ґрунт. Тим часом, металеві паркани та камінь з кар'єрів вимагають багато енергії для виробництва, а отже, мають значний вплив на навколишнє середовище.

Існує п'ять варіантів надійної та екологічної огорожі, які майже не потребують обслуговування з вашого боку і дозволяють Землі зітхнути з полегшенням.

Композитна огорожа

Приголомшливого вигляду та відповідального походження, ця огорожа зазвичай поєднує в собі перероблену деревину або перероблений пластик з пшеничною соломою. В результаті виходить бездоганний паркан, що на 100% складається з деревини і не потребує майже ніякого догляду. Не потрібно ніяких консервантів, щоб зберегти цей паркан недоторканим і залишити його виглядати як новий на довгі десятиліття.

Композитна огорожа

Ці паркани можуть легко прослужити більше 20 років, особливо тому, що пластикові компоненти захищають матеріал від атмосферних впливів і вологи. Такі паркани майже повністю виготовляються з перероблених матеріалів, на 96-99 відсотків. Хоча немає можливості переробити цей паркан повторно, ви можете бути спокійні, знаючи, що при його виготовленні не постраждало жодне дерево – лише поліетиленові пакети, газетні вкладиші та обгортка з паперових рушників.

Огорожа з бамбука

Бамбуковий паркан

Якщо ви шукаєте екологічно відповідальну альтернативу дереву, бамбук – це відповідь. Хоча візуально він нагадує дерево, насправді це трава, а це означає, що він надзвичайно швидко відростає (мова йде про 3 фути в день).

Хоча це може бути дорожчим варіантом, він допомагає запобігти вирубці лісів, водночас надаючи вашому подвір'ю лісового вигляду. Її легко укладати, вона досить довговічна і надзвичайно приваблива – звідси її зростаюча популярність в якості підлогового покриття і терасових настилів. Вона майже не потребує догляду і може бути інтегрована з іншими матеріалами/переробленою деревиною для створення дійсно привабливих дизайнів.

Живий паркан

Жива огорожа

Паркан, який захищає навколишнє середовище, одночасно приносячи йому користь. Жива огорожа з приватних дерев і кущів виглядає красиво, допомагає фільтрувати CO2 з атмосфери, одночасно сприяючи надходженню кисню, і покращує ландшафтний дизайн вашого подвір'я. Серед рослин, які можна використати для живоплоту: бирючина, ялівець/кедр та тис, що легко піддається обрізці.

Це, мабуть, найкрасивіший і найзеленіший напрямок для вашої огорожі. Крім того, він дозволяє вам випробувати свої садівничі навички і творчо підійти до ландшафтного дизайну, висаджуючи живоплоти і чагарники всіх видів.

Єдиним міркуванням щодо цих парканів може бути рівень приватності та стриманості, коли мова йде про домашніх тварин. Тварини можуть легко пробратися через ваш живий паркан, тому вам доведеться докласти чимало зусиль, щоб їх стримувати. Однак, якщо це не є проблемою, ви можете розглянути найбільш стійкий паркан з усіх можливих.

Рекультивована деревина

Рекультивована деревина

Якщо ви прагнете до сільського стилю, рекультивована деревина – чудовий вибір. Використовуючи стару/врятовану деревину для будівництва паркану, ви позбавляєте себе від необхідності заготовляти нову деревину. Це також надає паркану зістарений вигляд, який, якщо його покрити лаком, може значно відновити його.

Єдина проблема з рекультивованою деревиною – це її схильність до розколювання, вицвітання або гниття з часом. Однак обприскування лляною або тунговою олією може допомогти зберегти її свіжість. Цей тип огорожі вимагає трохи більше догляду, але, безумовно, робить свій внесок у вашу екологічну карму.

Західний червоний кедр

Західний червоний кедр

Якщо ви хочете залишатися екологічно свідомими, але все ще хочете мати гарний дерев'яний паркан, західний червоний кедр – це те, що вам потрібно. Його насичений, теплий колір і довговічність роблять його популярним вибором. Західний червоний кедр заготовляють у лісі, який знаходиться під ретельним контролем Міністерства лісового господарства Британської Колумбії. Вони запобігають надмірній заготівлі деревини та обережно керують її виходом, дозволяючи використовувати лише 1% кедра для виготовлення пиломатеріалів.

Кедр не потребує хімічної обробки, що зменшує його вуглецевий слід. Крім того, він не піддається гниттю. Це, мабуть, один з найкрасивіших видів огорожі.

Як знайти паркан, який вам сподобається

Паркан – це перше враження людей про ваш будинок. Він повинен встановлювати межі і водночас викликати чарівність. Однак, паркан може бути ще однією складною та екологічно вибагливою конструкцією, з якою доводиться мати справу, що забирає багато часу. Інвестуючи в екологічну огорожу, ви заощаджуєте гроші, економите на обслуговуванні та рятуєте планету.

Якщо ви прагнете бути "зеленими" і підтримувати екологічність будинку, вищезгадані варіанти стійкої огорожі є привабливими і універсальними. Вони слугуватимуть своєму призначенню і, можливо, навіть надихнуть ваших сусідів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *